Función Laboral: Ventas & Desarrollo de Negocio

Tipo de contrato: Jornada Completa

Ubicación: Cluj Napoca

País: Romania

Cerinte:
- Minim 2 ani experienta in vanzari
- Posesor permis de conducere categ B; disponibilitate deplasari frecvente
- Buna comunicare in limba engleza
- Experienta de lucru cu / in industria farmaceutica este un avantaj

Responsabilitati:
- Organizarea planului de vizite la clienti si a routingului zilnic
- Identificarea potentialului de afaceri al clientilor existenti; consolideaza fidelitatea consumatorilor fata de brand
- Identificarea si dezvoltarea de noi clienti pe sectorul alocat
- Urmarirea calitatii implementarii politicilor de merchandising si a promotiilor de marketing in spatiile de vanzare dedicate
- Comunicarea catre sediul central a oricaror modificari aparute in piata, monitorizarea cererii de produse specifice si a clientilor cu potential

Obiective:
- Insusirea catalogului de produse al diviziei
- Dezvoltarea portofoliului de clienti in zona alocata si realizarea cifrei de afaceri lunare
- Mentinerea unei relatii excelente cu clientii actuali si atragerea de noi clienti in zona alocata.