Cargo: Marketing

Tipo de posição: Permanent

Tipo de emprego: Full - Time

Local: Bucharest

País: Romania

Responsabilitati:

• Implementeaza lansarile de noi produse; adapteaza strategia internationala si pozitionarea noului produs la contextul local;
• Colaboreaza cu agentiile de creatie pentru adaptarea comunicarii;
• Colaborareaza cu agentiile media pentru implementarea planului media;
• Analizeaza permanent evolutia pietei (cifre-cote de piata, concurenta, etc)
• Creaza noi animatii produselor deja existente pe piata in functie de sezonalitate si de obiectivele fixate;
• Gestioneaza bugetul de marketing (analiza preturilor versus calitate, deadlines etc.)
• Interactioneaza in mod eficient cu celelalte departamente (vanzari, supply chain, trade etc);
• Interactioneaza in mod eficient cu echipele internationale de marketing.

Profil candidat:

• Studii superioare marketing/comunicare;
• 2-3 ani experienta profesionala in marketing. Experienta de lucru in FMCG reprezinta un avantaj;
• Buna comunicare in limba Engleza. Cunostinte de limba Franceza reprezinta un avantaj
• Flexibilitate, proactivitate, orientare spre solutii si rezultate, capacitate de analiza